Pragnę gorliwie spełniać obowiązki....

Z okazji święta Maryi Niepokalanej, Patronki Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii zostały przyjęte do tej wspólnoty nowe dziewczęta. 13. grudnia br. w Jodłowej na Mszy Świętej o godz. 11.00 ks. Krzysztof Szkarłat- parafialny opiekun Dziewczęcej Służby Maryjnej przyjął do wspólnoty DSM osiem dziewcząt, podobnie w Wisowej uczynił ks. proboszcz przyjmując do DSM trzy dziewczynki. Po złożeniu przyrzeczenia dziewczęta otrzymały niebieskie pelerynki oraz medaliki z wizerunkiem Niepokalanej.

Do tej uroczystości kandydatki przygotowywały się kilka miesięcy, a 10. grudnia br. na salce katechetycznej odbył się egzamin dla dziewczynek, które zadeklarowały chęć dołączenia do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej. Test zawierał 10 pytań, które obejmowały wiedzę ze spotkań oraz znajomość: stopni formacji DSM, zadań Dziecka Maryi oraz modlitwę DSM. Sprawdzian przygotowała przewodniczka Marlena Zawiślak, która opiekuje się młodszą grupą DSM. Pytania mimo wysokiego stopnia trudności nie sprawiły przyszłym DSM żadnych kłopotów i wszystkie otrzymały ocenę bardzo dobrą.Dziewczynki, które chciałyby dołączyć do wspólnoty DSM zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym!

Galeria z Wisowej                                                        Galeria z Jodłowej