Dziewczęca Służba Maryjna

Dziewczęca Służba Maryjna (DSM)  to wewnętrzna formacja w duchu Maryjnym. Patronką i opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna, która uczy w Bożym świetle postrzegać to - co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona.
Wpatrzone w Jej przykład uczymy się w Bożym świetle postrzegać to, co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach wspólnie pogłębiamy naszą wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew i tematyczne pogadanki.Przyjaźnimy się, uczymy współpracy w grupie, staramy się pomagać tym wszystkim, których Pan Bóg stawia na drodze naszego życia - w domu, w szkole,w parafii, uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych, a przede wszystkim staramy się apostołować własnym przykładem i rozwijać w sobie i innych głębokie nabożeństwo do Matki Najświętszej.
Każda z dziewcząt należących do naszej grupy DSM ma swoje przywileje, ale również i obowiązki, zadania. Tym co wyróżnia nas spośród dziewcząt naszej parafii to, że znajdujemy się na czele procesji, bierzemy czynny udział w adoracjach Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym i gromadzimy w sercach owoce duchowe naszej formacji.
Spotykamy się co tydzień we wtorki o godzinie 16.00. Opiekunem grupy DSM w naszej parafii jest ks. Krzysztof Szkarłat. Grupa dzieli się na młodszą(klasy III-IV) i starszą(klasy V, VI i gimnazjum). Przewodniczki: grupa młodsza: Marlena Zawiślak, grupa starsza: Aleksandra Warzecha.
Na Wisowej przewodniczki – Katarzyna Kos, Karolina Dzierwa. Spotkania odbywają się co czwartek w salce przy kaplicy.

 

Jak włączyć się do DSM ?

Nic prostszego!

Wystarczy tylko chcieć – chcieć coś z siebie dać.

Komu? - Matce Najświętszej, grupie i innym ludziom.

Zgłosić swoją gotowość i przyjść na spotkanie.
Jako Opiekun Grupy DSM w naszej Parafii - zapraszam serdecznie.

Zachęcam wszystkie chętne dziewczynki do przyłączenia się do nas.

Czekamy na was!!!