Dożynki 2014

Dnia 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny grupa pielgrzymów z Jodłowej udała się pieszo do Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy. Nad całością pielgrzymki czuwał Ks. Proboszcz Zenon Tomasiak. Wśród liczącej około 280 osób grupy, znalazła się Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna oraz licznie zgromadzeni wierni. Pielgrzymom towarzyszyły wieńce żniwne z Jodłowej Dolnej i Dębowej oraz orkiestra, która swą grą umilała trudy drogi. O godzinie 1100, została odprawiona suma odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Wiesława Lechowicza, a po zakończeniu Eucharystii odbyła się procesja z wieńcami żniwnymi wokół Sanktuarium.

Natomiast 17 sierpnia, w Jodłowej, odbyły się Gminne Dożynki rozpoczęte Mszą Świętą o godzinie 1600. Po przybyciu na plac przy LO w Jodłowej, starostowie dożynek Pani Anna Janiga i Pan Łukasz Nawracaj uroczyście przekazali symboliczny bochen chleba na ręce władz Gminy. Przybyłych gości powitał Wójt Robert Mucha, po czym nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych, które przybyły z: Jodłowej Dolnej, Jodłowej Górnej, Dęborzyna, Dębowej, Dzwonowej i Zagórza. Po zakończeniu oficjalnej części i wygłoszeniu przemówień odbyły się występy zaproszonych grup i zespołów. Nasza galeria.