Podziękowanie za 5 lat posługi ks. Piotra!

Czcigodny Księże Piotrze,

Był czas witania, a po 5 latach nastał czas pożegnania.
To niełatwy moment dla nas wszystkich i chociaż smutek wkrada się do  naszych serc to św. Paweł radzi nam: „W każdym położeniu dziękujcie - taka  jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie wobec was".
My - cała wspólnota parafialna jesteśmy wdzięczni za stałą kapłańską modlitwę za nas, za każdą Eucharystię odprawianą z miłością i pobożnością, a  udzielane Komunie Święte, przekazywanie Bożego Miłosierdzia w konfesjonale, za udzielanie sakramentów św.
Wyrażamy niezmierną wdzięczność za każdą wizytę u naszych chorych, samotnych i cierpiących. Pamiętamy o Twojej trosce o nasze dzieci na katechezach i młodzieży na spotkaniach parafialnych (GPS i DSM).
Dziękujemy za spotkania, wyjazdy i czuwania modlitewne z młodzieżą i dziećmi. Jesteśmy wdzięczni za wspaniały przykład wiernego trwania przy Chrystusie, obcowania z Nim na co dzień, zachowywania pogody ducha i radości nawet w najtrudniejszych chwilach. Za to wszystko co stało się dobrem w naszej parafii za pośrednictwem Twojej  osoby - Bóg zapłać.

Jednocześnie pragniemy zapewnić Cię czcigodny Księże o naszej pamięci w modlitwie i życzyć Ci sukcesów w dalszej posłudze kapłańskiej.
Niech hojny Pan wszystko Ci wynagrodzi, a nasza Jodłowska Boża Dziecina we wszystkim błogosławi i udziela wszelkich łask.
Bóg zapłać!

Takimi słowami w niedziele, 24 sierpnia pożegnaliśmy ks. Piotra Wawrzyniaka, wikariusza, który posługiwał w naszej parafii od 2009 r. We Mszy Świętej o godz. 11 wzięła udział Rada Parafialna, DSM, LSO i grupa młodzieżowa GPS. Wszyscy dziękowali Jezusowi za 5 lat posługi w Jodłowskim Sanktuarium oraz modlili się o łaski potrzebne do pracy na kolejnej parafii.