IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dzisiaj obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

2. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które pochodzą z naszej parafii modlimy się także o nowe powołania do służby Bogu. Msze Św. w Sanktuarium o 6.30, 10.00 i 18.00. W kaplicach dojazdowych o 15.00. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Ofiara na tace w tym dniu, przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Adoracja od 17.00. Podczas Mszy Św. o 18.00 do grona parafialnej grupy DSM zostaną przyjęte nowe kandydatki. Dziewczynki te od początku roku szkolnego przygotowywały się modlitwą i uczestnictwem w spotkaniach formacyjnych. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkie członkinie DSM- u z rodzicami.

3.  W pierwszy piątek Msze Św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 17.00. Wieczorne nabożeństwo rozpoczniemy o g. 16.50 Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami. Msze Św. wotywne w Wisowej o 14.30, w Dębowej o 15.30.Na zakończenie Mszy Św. wieczornej będzie poświęcenie świec, gardła i owoców ku czci Św. Błażeja.

4. Spowiedź przed pierwszym piątkiem pół godziny przed każdą Mszą Świętą; ponadto w Sanktuarium w czwartek od 17.00, w Wisowej w piątek od 14.00, a w Dębowej od 15.00. Do  chorych z posługą pojedziemy: ks. Proboszcz od 8.30, księża Wikariusze od 12.30.

5. W sobotę Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o g. 9.00. Po Mszy Św. różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie ok. 10.15 prosimy o pomoc w rozebraniu dekoracji, szopki i choinek mieszkańców tych rejonów, które przygotowywały dekoracje. Bóg zapłać.

6.  W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana Bosko, św. Błażeja i św. Agatę, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo łask, zdrowia, ludzkiej życzliwości,błogosławieństwa Bożegoi opieki Patronów.

7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła + Emilia Warzecha (82 l.) w sobotę zmarł + Jan Świętoń jego pogrzeb będzie we wtorek o 13.30.