UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Młodzieży, Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać członkom tych grup za całoroczną posługę i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, dlatego na zakończenie wszystkich Mszy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa zawierzenia.

2. To już ostatnie dni wspólnej modlitwy różańcowej połączonej z wypominaniem zmarłych od poniedziałku do czwartku o 16.30. W poniedziałek modlitwę poprowadzi Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu cierpiącym potem Msza święta za zmarłych w ostatnim roku. Po nabożeństwie członków Apostolstwa zapraszam na spotkanie na plebanii.

3. We wtorek przypada 14 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji. W czwartek na 18.00 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej.

4. 1 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Msze Święte wotywne w Sanktuarium o godz. 6.30 i 17.00, w Wisowej i Dębowej o 15.00. Ofiarami w tym dniu wspomagamy misyjne dzieło Kościoła.

5. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w Sanktuarium codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Ponadto w czwartek od godz. 16.00. Na dojazdach spowiedź: w Wisowej w czwartek o 14.30, a w Dębowej w piątek od godz. 14.15. 

6. Do chorych z posługą pojedziemy w piątek: ks. Proboszcz od 8.00, ks. Jan 11.30 natomiast ks. Paweł od 12.30. Będzie to także spowiedź przed świętami proszę o zgłaszanie chorych do środy z zakrystii. 

7. W sobotę 2 grudnia jak słyszeliśmy w komunikacie zakończy się V Synod Diecezji Tarnowskiej, jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy: o 9.00 będzie Msza Święta, po niej nabożeństwo i zmiana tajemnic dla Róż, natomiast modlitwa różańcowa będzie o 8.30 o jej prowadzenie prosimy Różę św. Faustyny p. Danuty Głaz. Pozostałe osoby które mają takie życzenie, mogą przyjść na samą Mszę świętą i nabożeństwo a różaniec odmówić w domu.

8. Dziewczęta z DSM z zaoszczędzonych pieniędzy ufundowały odnowienie krzeseł do salki spotkań. Koszt to 1560 PLN; bardzo im dziękujemy.

9. Powoli dobiegają końca prace przy modernizacji naszego ogrzewania; na dzisiaj udało się nam uruchomić jeden z 4 modułów grzejących. Bardzo dziękujemy za dokonywanie wpłat i Waszą ofiarność.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia i naszego Wielkiego Odpustu ku czci Dzieciątka Jezus. Rozpocznie się Nowy Rok Liturgiczny. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie odnośnie przygotowania szopki i dekoracji na Boże Narodzenie. Prosimy o pomoc mieszkańców przysiółków Potoki Duże, Biedoszyce,Podlesie i Łosie. Koordynację nad budową szopki przejmuje Akcja Katolicka.

11. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim miesiącu do Bóg powołał do wieczności Kazimierę Myszkowską (84 l.), Jana Stanulę (58 l.), Marka Chudego (56 l.), Mieczysława Zauchę (54 l.) i Tadeusza Kardasia (59 l.); zmarł też pochodzący z naszej parafii Leszek Warzecha (44 l.) jego pogrzeb odbędzie się w środę.

Starżacy OSP w Jodłowej w najbliższą sobotę, podobnie jak w ubiegłym roku, będą roznosić kalendarze strażackie na 2024 rok. Klaendarze są dwustronne z zaznaczeniem wszystkich świąt kościelnych i państwowych. Dobrowolne datki przy tej okazji zbierane będą wsparciem dla OSP i przeznaczone zostaną na cele statutowe oraz doposażenie jednostki. Strażacy będą ubrani w mundury.

12. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła; wszystkim a zwłaszcza solenizantom i jubilatom życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. A teraz wystawienie i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi.