Niech Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie!

Uroczystą Mszą Świętą o godz. 9-ej rozpoczęły się w naszej parafii obchody 101-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas Mszy św. za Ojczyznę modliliśmy się o jej rozwój, dobrobyt obywateli, mądrość dla rządzących i pomyślność. Uroczystej koncelebrze przewodniczył i kazanie wygłosił ks. mgr Mateusz Norek.
W intencji Ojczyzny modlili się: Wójt Gminy Jodłowa, mgr inż. Jan Janiga, radni, sołtysi, przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z dyrekcją, poczty sztandarowe, druhny i druhowie z OSP, zuchy, harcerze, przedstawiciele jodłowian i sąsiednich miejscowości oraz jodłowska orkiestra dęta.
Po odśpiewaniu Te Deum nastąpił przemarsz pod Pomnik setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości gdzie odbył się apel pamięci z odczytywaniem jodłowskich bohaterów, którzy zginęli w obronie ojczyzny. Symbolem, który skupiał uwagę i przywoływał ku pamięci naszych bohaterów był pokaźny znicz umieszczony obok Pomnika.
Wiele osób przyszło na tą wyjątkową uroczystość z biało-czerwonymi flagami.
Kapłani dziękują za wspólną modlitwę i postawę miłości ukochanej Ojczyzny. Galeria, fot. Jakub Rybka.

Matko, która nas znasz...

W dniu 11 października 2019 r. w piątek w Dębowej wierni wraz ks. Janem Maciuszkiem, duszpasterzem w Dębowej, zgromadzili się obok przydrożnego krzyża w osiedlu Budy, aby o godz. 16-ej wyruszyć w stronę dębowskiego kościoła w procesji różańcowej.
Każda stacja procesyjne była wyznaczona krzyżem z ilustracją ukazującą cześć bolesną różańca św.
Modlitwie różańcowej przewodniczyła Patrycja Papciak. Odmawiane tajemnice były poprzedzone rozważaniem.
Dziewczęta z DSM niosły duży drewniany różaniec i włączały się w modlitwę poszczególnych tajemnic.
Śpiew prowadził lokalny organista. Nabożeństwo zakończyło się Msza świętą w kościele. W procesji różańcowej brało udział 106 osób. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Foto Paweł Studniarz. Zobacz galerię.

 

Do Ciebie się cały świat ucieka...

Rokrocznym zwyczajem w pierwszą niedzielę października 6 października 2019 roku o godz. 1500 rozpoczęła się procesja różańcowa wokół kościoła pw. św. Stanisława BM. Stacje procesyjne były przygotowane w zabytkowych kapliczkach na dziedzińcu zabytkowej świątyni. W procesji różańcowej uczestniczyli parafianie z Jodłowej, Wisowej i Dębowej, lektorzy, ministranci i aspiranci, a także Dziewczęca Służba Maryjna. Modlitwę różańcową prowadziły siostry z Róży Edmundy Warzecha. Drewniany różaniec podczas procesji niosły dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. Relacja i foto - ks. Mateusz Norek.