UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIEGO
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zachęcamy tych, którzy nie skorzystali jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej do odważnego otwarcia swego serca na Boże Miłosierdzie. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

2. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie dni krzyżowych i w dniu naszego parafialnego odpustu. Niech św. Stanisław wyprasza nam potrzebne dary i łaski. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na cele gospodarcze naszej parafii.

3. We wtorek liturgii przypada święto św. Macieja, w czwartek św. Andrzeja Boboli- prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin naszego ks. bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W sobotę 18 maja przypada wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego prezbitera. W tym dniu zapraszamy na godz. 8.00 do Dębowej na nabożeństwo do bł. Karoliny Kózkówny.

4. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku o 17.30, po nim Msza Święta. Zachęcamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie. W sobotę majówka o 17.00 przy kaplicach i kapliczkach domowych, kapłan będzie u p. Błaszczyków (Droga Dębowska). W niedziele majówkę śpiewamy o 15.45.

5. Bardzo prosimy o pomoc w wykonaniu Ołtarzy na Boże Ciało I Rodziców i młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania II Mieszkańców Dębowej III Akcję Katolicką  IV Mieszkańców Wisowej. Spotkanie organizacyjne będzie po Mszy Św. wieczornej w piątek, a w Wisowej i Dębowej po Mszy Św. w przyszłą niedzielę.

6. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem majowym, o 8.00 modlitwa różańcowa za kapłanów i o nowe powołania.

7. Bardzo prosimy rejon, który budował Grób Pański o rozebranie dekoracji w piątek od 14.00. Bóg zapłać.

8. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli śp. Stanisław Kaczka (68 l.), i śp.  Stanisław Kapłon (77 l.). Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych.

7. Zachęcamy do lektury parsy katolickiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Dzieciątka Jezus na każdy dzień. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja!