XIV Dożynki Województwa Podkarpackiego

W dniu 31 sierpnia 2014 r. delegacja z Jodłowej reprezentowała Naszą Parafię oraz Gminę na XIV Dożynkach Województwa Podkarpackiego połączonych z XXXI Dożynkami Archidiecezji Przemyskiej.
W tym roku zorganizowano je w Sanktuarium Św. Jana z Dukli. Uczczono w ten sposób 600-lecie urodzin patrona Polski.
W Święcie Plonów wzięli udział rolnicy całego Podkarpacia. Naszą grupę wraz z wieńcem dożynkowym powitano w murach klasztornych jako jedną z pierwszych. Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną za zebrane plony odprawił J. E. Ks. Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski. Starostowie Anna Janiga i Łukasz Nawracaj wśród ponad 130 delegacji złożyli dary oraz dożynkowy bochen chleba.
Pod koniec uroczystości nastąpiło poświęcenie wieńców dożynkowych. Krople wody święconej z rąk Jego Ekscelencji padły również na kłosy jodłowskie.
Po uroczystościach zaproszono naszych parafian na poczęstunek i wspólne biesiadowanie. Swoją wdzięczność za zebrane plony i prośbę o urodzaj pątnicy mogli wyrazić modlitwą przed relikwiami Św. Jana z Dukli.

Skład delegacji:
Starostowie - Anna Janiga i Łukasz Nawracaj oraz Czarnawski Piotr, Dzik Wiktoria, Grygiel Katarzyna, Kaput Dawid, Nawracaj Gabriela, Nawracaj Jakub, Nawracaj Karol, Nawracaj Patrycja, Nowak Artur, Pancerz Sylwia, Papciak Piotr, Rybka Jakub, Warzecha Aneta zobacz galerię