Idziemy do Ciebie Matko (XXXII PPT)

XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, odbyła się tradycyjnie w sierpniu i jak zawsze wzięło w niej udział wiele osób, w tym roku grupa liczyła 8760 osób. Wśród nich nie zabrakło również osób z naszej parafii.
Tegoroczne hasło „Miłość na śmierć nie umiera” towarzyszyło pielgrzymom w drodze do Matki Najświętszej od 17 do 25 sierpnia. Pielgrzymi pokonali ponad 200 km, aby oddać hołd Królowej Polski.
W tym roku przypada również 100 rocznica śmierci bł. Karoliny, dlatego na szlaku pielgrzymkom towarzyszyły pątnikom jej relikwie. Z tej okazji, pielgrzymi poznali życie i przesłanie patronki młodzieży. Modlili się także o jej rychłą kanonizację. Ponadto każda grupa otrzymała sadzonkę gruszy zaszczepioną z drzewa, pod którym nauczała bł. Karolina.
Każdego dnia na pielgrzymce odbyła się Msza św. i różne nabożeństwa oraz konferencje. Godzina Miłosierdzia była na szlaku poznawaniem przesłania św. s. Faustyny i dziękczynieniem za dar peregrynacji obrazu Miłosierdzia Bożego w diecezji tarnowskiej. Pielgrzymi modlili się również w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Na szlaku pielgrzymkowym nie zabrakło ciekawych gości. Misjonarze, duszpasterze młodzieży i osoby świeckie głosili konferencje i piękne kazania podczas codziennych Mszy św.
Pielgrzymka na Jasną Górę to czas, kiedy ludzie mogą pojednać się z Bogiem i człowiekiem, wzmocnić swoją wiarę i poznać ciekawe osoby. Samo wędrowanie uczy starszych i młodych jak pokonywać trudności i własne słabości. galeria