"Jesteśmy dziećmi Króla" (III SSD)

W dniach 12-14.06. 2015 r. dzieci z naszej parafii uczestniczyły w III. Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance koło Gorlic. W spotkaniu brało udział około 1500 dzieci z diecezji tarnowskiej, rzeszowskiej, kieleckiej i warszawskiej.
Tegoroczne SSD odbyło się pod hasłem „Jesteśmy dziećmi „Króla”. W pierwszym dniu SSD uczestnicy mieli okazję spotkać się ze swoim Królem w konfesjonale, uzyskać  przebaczenie i w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej. Sobota była dniem poświęconym nie tylko modlitwie, ale i zabawie. Po modlitwie porannej, śniadaniu i konferencji ks. Grzegorza Sroki dzieci aktywnie włączyły się w budowanie królestwa dla swojego Króla.

Młodzi artyści zbudowali ogromny zamek z kartonowych pudełek, wykonali piękne postacie i stroje oraz zorganizowali piękny pochód, który zakończyła Msza Święta. Po Uczcie wystawionej przez Króla odbyła się zabawa taneczna prowadzona przez DJ Roberta. Dzieci wraz z opiekunami spędziły czas na wspólnej zabawie i tańcu, którym towarzyszyło wiele radości i uśmiechu. SSD zakończyło się w niedzielne popołudnie. Po pysznym śniadaniu uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Roberta Głodowskiego MS, wzięli udział we Mszy Świętej, a później w miłej atmosferze rozjechali się do swoich parafii z misją głoszenia Królestwa Bożego w swoim środowisku. SSD było czasem modlitwy, zabawy, okazji do zawarcia nowych znajomości i osobistego kontaktu z Jezusem Ukrzyżowanym.
Wyjeżdżając z Kobylanki każde dziecko promieniało radością i zapałem do dalszej pracy. galeria