Hosanna Królowi królów!

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest ona liturgicznym wspomnieniem wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu Kościół składa hołd Chrystusowi Królowi wjeżdżającemu do swego miasta. Jest On Królem miłości i pokoju. Przychodzi, aby dopełnić dzieła zbawienia człowieka oddając swoje życie w ofierze.
W czasie poświęcania palm i procesji z palmami rozbrzmiewa radosne Hosanna, zaś w czasie Mszy św. odczytuje się opis Męki Pana. Stale żywe i obecne wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat są przeżywane przez zgromadzonych wiernych w liturgicznych obrzędach. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje na męczeńską śmierć Zbawiciela.
Charakterystycznym obrzędem tego dnia jest procesja z palmami.
Przeżywaliśmy ją w naszej parafii w czasie głównej Mszy św. o godz. 11-ej. Liczny udział wiernych w liturgii był znakiem gotowości do pójścia za Chrystusem aż na Golgotę.
Po Mszy św. odbył się konkurs palm. Najwyższe palmy mieli:
Jakub Pytlik, Grupa DSM, Dawid Składanowski i Roksana Czachara.
Nagrodzone zostały też palmy wykonane własnoręcznie i najpiękniej ozdobione, takie palmy do świątyni przynieśli: Kamil Nawracaj, Kinga Nalepa, Zuzanna i Szymon Zygmunt i Szymon Zioło.
Najpiękniejsze palmy będą zdobić Grób Pański. galeria