Wysławiajmy Miłosierdzie Boże

Dnia 3. kwietnia, odbył się odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w Kaplicy na Wisowej. O godzinie 11-ej rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Antoniego Jurkowskiego, proboszcza z Parafii Jodłowa Górna. Współkoncelebransami byli opiekun Kaplicy ks. Krzysztof Szkarłat, ks. Stanisław Kita, ks. Mieczysław Składanowski, ks. dr Julian Kapłon, ks. Marian Wójcik i O. Stanisław Janiga, Redemptorysta. Na odpust przybył również ks. Kanonik Marian Myjak, który pełnił posługę w konfesjonale.
Serdecznie witaliśmy gości z całej parafii jak również z sąsiednich miejscowości, a wśród nich Wójta Gminy Jodłowa Pana Roberta Muchę.

Msza św. rozpoczęła się uroczystą procesją na wejście z uroczystym wniesieniem relikwii św. Jana Pała II, które dzięki staraniom księży pozostaną w Kaplicy i dołączą do już obecnych już relikwii św. Faustyny.
W homilii ks. Antoni podkreślił jak ważne jest miłosierdzie w obecnych czasach.
Po zakończonej Mszy św. Ks. Krzysztof w ogłoszeniach podkreślił i przypomniał iż w obecnym roku mija 60. rocznica rozpoczęcia budowy kaplicy na Wisowej. Przypomniał o licznych trudach jakie ponosili parafianie w budowie świątyni, o ogromniej roli i pracy jaką wykonał ówczesny proboszcz ks. Jan Mleczko, dużym zaangażowaniu i poświeceniu mieszkańców, aby wybudować kaplicę w czasach komunistycznych.
Liturgię ubogacił śpiew dziewcząt należących do DSM z Wisowej. Po zakończonej Mszy św. ks. Stanisław odmówił koronkę do Bożego Miłosierdzia, po czym rozpoczęła się procesja wokół Kaplicy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na odpust. Jak również rodzinom, które zadbały o czystość i dekoracje w kaplicy. Wdzięczność wyrażamy osobom niosącym chorągwie, baldachim, obrazy, figurkę Dzieciątka Jezus oraz Paniom, które przygotowywały poczęstunek oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do piękna odpustowej liturgii składamy: Bóg zapłać!

Relacja: Dawid Liszka galeria