Patris corde - Rok św. Józefa

8 grudnia 2020 roku papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150 rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła Powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 roku. Ojciec Święty w opublikowanym z tej okazji liście apostolskim „Patris corde”, przedstawił św. Józefa, jako „ukochany ojciec; ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi”.

Z tego też tytułu w naszej parafii, w każdy 25 dzień miesiąca, w dzień Bractwa Dzieciątka Jezus nasze rozważania poświęcimy osobie św. Józefa.
Św. Józef był sprawiedliwym człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojego serca. Pomaga odkryć wartość ciszy oraz uczciwości w spełnianiu codziennych obowiązków. Ci, którzy w ciągu tego roku, idąc za jego przykładem, spełnią uczynek miłosierdzia co do ciała lub duszy mogą uzyskać Odpust zupełny.