Modlitwa różańcowa i Bal Wszystkich Świętych

Co mogą robić dzieci w ostatnim dniu października? Różne rzeczy. Mogą ulec reklamom, nowym modom i zwyczajom, często niestety obcym naszej kulturze i sprzecznych z zasadami wiary. Przez cały październik dzieci przychodziły do kościoła na modlitwę różańcową na godz. 17.00. W ostatnim dniu października przyszły również, ale przebrane za różnych świętych. W tym dniu również podczas nabożeństwa różańcowego odbyła się procesja z relikwiami świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, świętej Teresy z Avili, świętego Wincentego Palottii, błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, błogosławionej Karoliny Kózki, świętej Faustyny Kowalskiej. Potem nadszedł czas na Bal Wszystkich Świętych w salce parafialnej.

Były słodkie poczęstunki, konkursy i nagrody oraz znakomita muzyka. Święci, to ludzie uśmiechnięci, więc kontynuowali radosną zabawę. Zapewne uczestnicy nabożeństwa różańcowego i balu Wszystkich Świętych na długo zapamiętają ten październikowy wieczór. Pnadto pokazali, że każdy może być Świętym, jeśli tylko chce. Dzieci wcielając się w postacie różnych Świętych pokazali jak różne są drogi prowadzące do świętości.